Nevresim Takımı

Nevresim Takımı

Nevresim Takımı

Yatak odası tekstili denilince akla ilk gelen ürünlerin başında nevresim takımı öne çıkar. Uyku hijyeni ve kalitesi için çok önemli olan bu ürünler aynı zamanda uyku kalitesini de iyileştirmesi bakımından büyük bir önem taşır. Uzmanların söylediğine göre insan yaşamının 3’te 1’i yatakta geçer. Bu yüzden cilde ve temas eden nevresim takımının önemli bir yeri olduğu unutulmamalıdır. Çarşaflar, nevresim takımları, pikeler ve başka ekipmanlar kaliteli bir uyku çekebilmek için son derece önemlidir. İyi ve huzurlu bir yaşam sürebilmek adına nevresim takımı seçiminde bazı noktalara dikkat edilmelidir. Bunlar arasında nevresim takımının kumaş kalitesi ve çeşidi de ayrı bir önem taşır.

En Güzel Nevresim Takımları

Şık ve kullanışlı nevresim takımları, yatak odaların vazgeçilmezi ve belki de bel kemiği haline gelir. Çünkü hem estetik bir görünüm elde etmek hem de kaliteli bir uyku çekebilmek için nevresim takımlarına ihtiyaç duyulur. Ancak bu nevresim takımlarının kalitesinden de ödün verilmemesi gerekir. Hava almayan, sağlıksız ve tene zarar veren kumaşlardan imal edilen nevresim takımları ne kadar estetik ve şık görünse de zararlı etkisi sebebiyle uzak durulmalıdır. Bu yüzden en güzel ve en sağlıklı nevresim takımlarını seçebileceğiniz yerleri tercih etmeniz gerekir. En sevilen nevresim takımlarına ulaşmak artık internet üzerinden yapılan tek tıkla alışverişler sayesinde çok daha kolaydır. En çok tercih edilen nevresim takımlarının öne çıkan özelliklerinden bazıları şunlardır:

 • Pamuklu kumaşlardan imal edilen nevresim takımları ideal 40 derecede yıkanmalı ve ürünün üzerindeki talimatlara uygun şekilde kurutulmalıdır.
 • Yaz aylarında nevresim takımı arayanlar genellikle pamuk saten ve bambu kumaştan imal edilen birinci sınıf kalitedeki nevresim takımlarını seçebilirler.
 • Bir nevresim takımında pamuklu dokuma kumaş tercih edilmişse iplik sayısının yüksek olması, kumaşın daha dayanıklı ve kaliteli olduğunu gösterir.

İşte en güzel ve en kullanışlı nevresim takımlarında bu tür özellikler olduğu bilinir. Dolayısıyla gerek mağazadan gerekse de internet üzerinden nevresim takımı satın almak isteyenler bu kriterleri göz önünde bulundurarak seçim yaparsa en doğru ve ideal nevresim takımlarına anında sahip olabilir. Ayrıca gösterişli olmasına rağmen ipek saten nevresim takımları uzun ömürlü olmaması ve narin yapısı nedeniyle çabuk yıpranması göz önünde bulundurulmalıdır.

Nevresim Takımında Hangi Kumaş Kullanılır?

Son yıllarda vatandaşların büyük ilgi gösterdiği nevresim takım çeşitleri arasında en belirgin özellik kumaş farklılıklarıdır. Çünkü yataklara serilen ve saatlerce cilt ile teması bulunan çarşaf ve nevresim takımlarının seçiminde bu tür kumaşlar büyük önem taşır. İnternet üzerinden nevresim takımı satın alırken bile mutlaka kumaş kalitesine ve dokusuna dikkat edilmelidir. Günümüzde nevresim takımlarında kullanılan ve tüketiciler tarafından en çok tercih edilen kumaş çeşitlerinden bazıları şunlardır:

 • Pamuk kumaşlı nevresim takımı
 • Pamuk saten kumaşlı nevresim takımı
 • Bambu kumaşlı nevresim takımı
 • Keten kumaşlı nevresim takımı
 • Örme kumaşlı nevresim takımı
 • Dokuma kumaşlı nevresim takımı
 • Flanel kumaşlı nevresim takımı
 • Poplin kumaşlı nevresim takımı
 • Perkal pamuklu kumaşlı nevresim takımı
 • Jersey kumaşlı nevresim takımı

Bir nevresim takımı satın alırken mutlaka bakılması gereken en önemli unsur malzeme çeşidi ve kalitesidir. Çünkü bazı durumlarda kaliteli malzemeden üretilmiş nevresim takımları daha pahalı olduğu için göz ardı edilebilir. Özellikle çift kişilik nevresim takımıyla yatağa yatmak isteyen kişiler pahalı olmaması için ucuz malzemelere geçebilir. Ancak bu tür seçimler nevresim takımı seçerken asla yapılmaması gereken kötü davranışların başında gelir. Dolayısıyla nevresim takımı kumaşları konusunda mutlaka dikkatli hareket edilmesi tavsiye edilir.

Nevresim Takımı Kumaş Çeşitleri

Türkiye’de satılan nevresim takımı kumaş çeşitleri bir hayli fazladır. Estetik ve mali beklentilere göre nevresim takımlarının imalatında kullanılan kumaş çeşitleri birbirinden farklılık gösterebilir. Bunlar arasında en çok tercih edilenlerden biri saten kumaş sahip olan nevresim takımlarıdır. Son yıllarda en çok satan ürünlere bakıldığında büyük bir çoğunluğunu saten kumaştan imal edilmiş nevresim takımlarından oluştuğu görülür. Çünkü saten herkesin bildiği gibi parlak, pürüzsüz ve dökümlü bir kumaştır. Çok ince liflerden imal edilebildiği için sık dokuma yöntemi ile nevresim takımı üretilebilir. İpeksi yapısı sayesinde rahattır ve serinletici olduğu için konforlu hissettirir.

Jersey kumaşlı nevresim takımı çeşitleri de en çok merak edilen ve araştırılan modeller arasında yer alır. Kendine has bir örgü dokusu bulunan jersey kumaş daha çok tekstil ürünlerinde kullanılır. Elastik yapıda olduğu için spor giyimde ve modada sık sık tercih edilen jersey kumaş türü nevresim takımlarında da tercih edilir. Yıkaması ve bakımı çok kolay olduğu için nevresim takımı çeşitleri arayanlar jersey kumaştan imal edilen modelleri tercih edebilir.

En Çok Tercih Edilen Nevresim Takımı Markaları

Günümüzde en çok satın alınan nevresim takımlarında kumaş kalitesi kadar desen ve renk gibi estetik özellikler de öne çıkar. Özellikle internet üzerinden tek kişilik nevresim takımı satın almayı düşünenler bu özelliklere dikkat edebilirler. En çok satılan nevresim takımı modellerinin özelliklerine bakıldığında hem konforlu hem işlevsel hem de şık modeller öne çıkar. Türkiye’de yatak odası tekstili konusunda milyonlarca müşteriye sahip büyük firmalar ve markalar vardır. Bunların satışa sunduğu yeni sezon nevresim takımı modellerini gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Üstelik kış aylarında nevresim takımı arayanlar da kış mevsimine uygun olarak kullanabilecekleri sıcak tutan ve nefes alan nevresim takımlarına tek tıkla internet üzerinden ulaşabilir.

Son yıllarda nevresim takımı denilince en çok tercih edilen markaların ürünleri arasında hem yüksek maliyetli hem de uygun fiyatlı modeller vardır. Herkes kendi bütçe durumuna ve ihtiyaçlarına uygun olarak nevresim takımlarından birini tercih edebilir. Bu süreçte nevresim takımı alırken yastık ve yorgan ölçülerine uygun seçimler yapmada fayda vardır. Evinizde yatay boyuna ve yastık ebatlarına uygun kılıflara sahip nevresim takımı satın alırken en çok tercih edilen markaların piyasaya sürdüğü ürünleri seçebilirsiniz. Aşırı çiçekli veya yazılı desenler nevresim takımlarında göz zevkini bozabilir. Bu yüzden kolaylıkla temizlenebilir renklere sahip, göz yormayan ve iç mekanda huzur veren desenlerle imal edilen nevresim takımı modelleri en çok satan ev tekstili ürünlerinin başında gelir.

Nevresim Takımı Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Dünyaca ünlü veya ülkemizde imalat yapan firmalardan nevresim takımları satın alırken bazı püf noktaları üzerinde durulmalıdır. Çünkü günümüzde yaşamın önemli bir kısmının geçtiği yataklarda kullanılan nevresim takımlarının en üst düzey kalitede olması uyku kalitesi ve insan sağlığı konusunda da önemlidir. Farklı kumaşlarda imal edilen nevresim takımı seçerken şunlara dikkat edilmesi önemlidir:

 • Satın alacağınız nevresim takımının kumaş kalitesine dikkat edilmelidir.
 • Nevresim kumaşının hem sağlık hem de uzun süre boyunca deforme olmadan kullanılabilecek kalitede olması önemlidir.
 • Pamuklu kumaşa sahip nevresim takımlarında kullanılan iplik tel sayısı yüksek rakamda olmalıdır.
 • İplik sayısı kumaşın daha dayanıklı, uzun ömürlü ve yumuşak olduğunu gösteren en önemli özelliktir.
 • Pamuk veya bambu kumaştan imal edilen nevresim takımları, yaz sıcaklarında serinlik verdiği için daha rahat kullanım avantajları sunar.
 • Gösterişli tasarıma rağmen ipek saten nevresim takımları dayanıklı olmadığı için pek sık tercih edilmez.

İşte bu tür özelliklere dikkat ederek farklı renk nevresim takımları arasından kendi kişisel zevkleriniz veya yatak odasının tasarımına göre modelleri seçebilirsiniz. Günümüzde nevresim takımı seçiminde firmaların sunmuş olduğu yenilikçi modeller ve tasarımlar sık sık öne çıkar. Bunlar arasında nevresim takımı saten kumaş ve çeşitlerinden olduğunda kaliteli ve konforlu bir kullanım imkanı sağlar.

Nevresim Takımının Kalitesi Nasıl Anlaşılır?

Bir nevresim takımının kaliteli olup olmadığını anlamanın en önemli noktası, desen ve renk gibi tasarım özelliklerinden çok kumaş kalitesine dikkat etmektir. Çünkü örneğin beyaz renk nevresim takımı modellerinde bile kumaş farklılığından dolayı hem kullanım hem de görünüm farklılıkları oluşabilir. Bir nevresim takımı satın almadan önce kaliteli olup olmadığını anlamak için kumaş yapısına ve iplik sayısına dikkat edilmesi tavsiye edilir. Bu sayede Türkiye’de üretim yapan veya yurt dışından ithal edilen nevresim takımlarının kalitesi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca çok satan nevresim takımlarında da kumaş kalitesine önem verildiği dikkatli bir şekilde görülebilir.

Örneğin saten kumaştan imal edilen bir nevresim takımını kumaş kalitesine göz atarak pek çok detaylı bilgiye ulaşılması mümkündür. Ayrıca nevresim takımlarının kalitesini inceleyip anlayabilmek için ev tekstili ürünlerinde yüksek tecrübeye sahip olmanıza gerek yoktur. Sadece birkaç püf noktasına ve özelliğe dikkat ederek satın almayı düşündüğünüz nevresim takımının kaliteli olup olmadığını anlayabilirsiniz. En kaliteli nevresim takımı modellerinin öne çıkan özelliklerinin başında kumaş yapısı ve dokuma şekli gelir. Misal saten kumaşlarda pürüzsüz, parlak ve dökümlü bir kumaş yapısı dikkat çeker. Çok ince liflerden sık dokuma ile üretildiği için sağlam ve kullanışlıdır. Bunu hem dokuma iplik sayılarını karşılaştırarak hem de elinizle dokunarak anlayabilirsiniz. Dolayısıyla internet üzerinden nevresim takımı satın almak isteyenler öncelikle mağazaya giderek bu ürünlerin hissiyatını incelemesi ve daha sonra netten sipariş vermesi mantıklı olacaktır.

Nevresim Takımı Seçmenin İncelikleri

Günümüzde nevresim takımı seçerken bazı püf noktalarına önem verilmesi gerekir. Örneğin nevresim takımı modeller arasında seçim yapmak sadece desen ve renk gibi tasarım özelliklerine bağlı değildir. Çünkü bu nevresim takımlarında uyku çekileceği için kullanım kalitesi ve uzun ömürlü olup olmadığı gibi detayların mutlaka kafalarda yer etmesi gerekir. Türkiye’de üretilen nevresim takımlarında marka ve model fark etmeksizin seçim yaparken şu püf noktalarına önem verilmesi gerekir:

 • Narin ve kaygan yapıya sahip olsa da kullanım zorluğu yaşatan ipek saten kumaştan üretilen nevresim takımları pek tercih edilmez.
 • Yaz ve kış aylarında nevresim takımı seçimi yaparken kumaş yapısına ve iplik dokuma sıklığına önem verilmelidir.
 • Yaz aylarında bambu kumaştan imal edilen nevresim takımları tercih edilerek daha rahat, serin ve terleme olmadan kullanım imkanı elde edilebilir.
 • Nemi emen kumaştan üretilen nevresim takımları, sıcak mevsimlerde ve sıcak konumlarda kullanılabilecek en kaliteli nevresim takımlarıdır.
 • Pamuk kumaşlar yüksek ısıda yıkanınca çekme özelliği gösterir ve nevresim takımlarında deformasyon yaratabilir. Bu yüzden pamuk kumaştan imal edilen nevresim takımlarını yüksek sıcaklık derecelerinde yıkamamaya özen gösterilmelidir.
 • Ortalama bir nevresim takımının yıkama sıcaklığı 40 derece civarındadır.
 • Görsel açıdan yatak odası takımına uyumlu olmayan desen ve renklerdeki nevresim takımları yerine daha estetik modeller ve tasarımlar tercih edilmelidir.

En çok satan nevresim takımı modelleri arasından seçim yaparken bu tür konuları göz önünde bulundurmak faydalıdır. Son yıllarda ülkemizde nevresim takımı satışlarında büyük bir patlama yaşandığı görülür. Bunun en temel sebebi artık insanlar yatak odası tekstiline ve estetik görüşlere eskisinden daha fazla önem vermektedir. Dolayısıyla nevresim takımı hem estetik açıdan beklentileri karşılamalı hem de konfor ve kullanım açısından da büyük avantajlar sağlamalıdır. Ayrıca yastık kılıfı gibi diğer yatak odası tekstil ürünleri ile bu ortamın şenlenmesi ve kombin yapılması çok önemlidir.

Nevresim Takımı Nereden Alınır?

İnternet üzerinden veya çeşitli mağazalardan nevresim takımı satın alınabilir. Günümüzde tekstil ürünlerinde ev ortamında tercih edilen modellerin ve ürünlerin başında nevresim takımları gelir. Yatak odasının şık ve estetik bir görünüme sahip olmasını sağlayan nevresim takımları aynı zamanda çok kullanışlıdır. İnsan hayatının üçte biri yatakta geçtiği için nevresim takımı sadece bir kumaş parçası olarak görülmemelidir. Hem şık bir görüntü sağlayarak görsel zevklere hitap eden hem de konforlu özellikleri sayesinde kişinin rahat bir uyku çekmesine yardımcı olan nevresim takımları çok önemlidir.

Türkiye çapında satış yapan firmaların mağazalarına giderek ev tekstil ürünleri arasında nevresim takımlarını seçebilirsiniz. Ayrıca zaman zaman zincir marketlerde yapılan aktüel ürünler kampanyaları arasından da uygun fiyatlı nevresim takımları satın alınabilir. Bunun dışında nevresim takımı satın almak için en kolay yöntemlerden biri muhakkak ünlü markaların resmi web siteleri üzerinden güvenli alışveriş yapmaktır. Her bütçeye uygun fiyat seçenekleri ile satışa sunulan nevresim takımları arasından seçim yaparken mutlaka bu yazımızda dikkat çektiğimiz püf noktalarını kullanmaya özen gösterin.

Nevresim Takımı Boyutları

Yatak odalarında şık ve konforlu bir kullanım avantajı sağlayan nevresim takımlarını satın alırken boyutlara dikkat edilmelidir. Kumaş seçimi kadar boyut ve uzunluk önem taşır. Yastık ve yorgan ölçülerine dikkat etmeden alınan nevresim takımlarında sonradan küçültme yapılması mümkün olabilir. Ancak yorgan veya yastığa göre küçük gelen boyutlara sahip nevresim takımlarında yapılabilecek bir müdahale söz konusu değildir. Bu sebeple nevresim takımının boyutlarına uygun ideal seçimlerin yapılması konusuna hassas yaklaşımla bakılmalıdır. Öte yandan internet üzerinden satın alacağınız nevresim takımı boyutları konusunda da mutlaka önceden bilgi sahibi olmanız tavsiye edilir. Birinci sınıf kalitedeki nevresim takımlarının her geçen gün daha fazla satış yapan markalardan alınması dışında farklı satıcılardan da hayallerinize uygun tasarımlarda nevresim takımı satın alabilirsiniz.

Nevresim Takımında Malzeme Seçimi

Bir nevresim takımında malzemenin çok büyük önemi vardır. Çünkü nevresim takımları ihtiyaç halinde ve düzenli olarak çamaşır makinesinde yıkanabilecek özelliklere sahip olmalıdır. Bu yüzden nevresim takımı seçerken hangi malzemeden üretilmiş olduğuna mutlaka dikkat edilmesi gerekir. Aksi halde hem kullanım açısından hem de temizlik ve hijyen açısından büyük sıkıntılar yaşanacağı için kişinin sağlığını bozabilecek sonuçlarla karşılaşılması içten bile değildir. Günümüzde nevresim takımı denilince en çok tercih edilen imalat malzemeleri şunlardır:

 • Örme kumaşlar
 • Dokuma kumaşlar
 • Renforce kumaş
 • Flanek kumaş
 • Perkal pamuklu kumaş
 • Jersey kumaş
 • Saten kumaş

Kullanım konforu ve avantajları sunan bu tür nevresim takımları günümüzde en çok satan modellerin başında yer alır. Üstelik internet üzerinden tek tıkla nevresim takımı satın almayı düşünüyorsanız, elinizle hissedip dokunamayacağınız için bu kumaşlar hakkında önceden bilgi sahibi olmanızda fayda vardır. Türkiye’de hizmet veren ev tekstili ürün imalatçısı markalar, birinci sınıf kalitedeki malzemeler kullanarak her sezon son derece şık ve estetik tasarımlarla nevresim takımı üretmeye devam etmektedir.

En Kaliteli Nevresim Takımı Kumaşları

Kaliteli ve kesintisiz bir uyku çekebilmek için en önemli tekstil ürünleri arasında nevresim takımı gelir. Bu ürünlerin kumaş kalitesi çok iyi seviyede olduğu zaman hem kullanım kolaylığı sağlar hem de uzun ömürlüdür. İnsan sağlığı açısından battal boy nevresim takımı kullanılsa bile mutlaka terletme yapmayan ve hava alan kumaşlardan imal edilen nevresim takımları seçilmelidir. En kaliteli kumaşlardan imal edilen nevresim takımı ile kesintisiz bir uyku çekebilirsiniz. İnsan sağlığını tehdit etmeyen nevresim takımı sayesinde pamuklu kumaştan üretilen modeller hem kullanışlı hem de rahattır. Ayrıca kış ve yaz mevsiminde hava sıcaklığına göre rahat ve konforlu sunan nevresim takımı kumaşları da birbirinden farklılık gösterebilir.

Ülkemizde imal edilen nevresim takımı kumaşlarında kış ve yaz mevsim için farklı kumaş türleri tercih edilir. Ayrıca en kaliteli kumaşlardan üretilen ve tüketicilerin büyük ilgisini çeken ev tekstili ürünü çift kişilik nevresim takımıdır. Bu tür nevresim takımlarını uygun fiyatlarla ve kaliteli bir imalat sürecinden geçtikten sonra satın almak için önde gelen markaların piyasaya sürdüğü ürünlere göz atabilirsiniz. Marka ve model fark etmeksizin tüm nevresim takımlarında kullanılan kumaşları inceleyip doğru seçimi yapabilirsiniz. Üstelik nevresim takımlarında sadece kumaş ve biçim özelliklerine dikkat edilmemeli aynı zamanda desen ve renk gibi tasarım özellikleri de göz önünde bulundurulmalıdır.

En Şık Nevresim Takımı Modelleri

En şık tasarıma sahip nevresim setlerinin fiyatı ve tasarım özellikleri merak edilir. Yatak odalarında şık ve estetik bir görünüm ortaya koyan bu ürünleri satın almak için kaliteli üretim yapan markalar tercih edilebilir. Son yıllarda tüketicilerin en çok tercih ettiği ve şık tasarıma sahip nevresim takımlarının başında polyester kumaştan üretilen modeller öne çıkar. Her ne kadar bazı kişiler tarafından sağlıklı olmadığı iddia edilerek ikinci plana atılmış olsalar da polyester nevresim takımları günümüzde en çok satan ve ekonomik modeller arasında yer almaya devam etmektedir. Bütçe dostu fiyat seçenekleri ile birinci sınıf kalitedeki polyester kumaştan imal edilen nevresim takımlarına sahip olmak çok basittir. Hemen internet üzerinden de tek tıkla sipariş vererek yatak odanızın iç mekan tasarım ile uyumlu nevresim takımlarını sipariş edebilirsiniz.

Bütçenizi yormayan fiyatlarla nevresim takımı satın almak istediğinizde polyester kumaş nevresim takımlarını seçebilirsiniz. Kaygan ve parlak bir yapısı olduğu için yatak odasının şık görünmesinde nevresim takımına olması gerektiği gibi bir estetik görüntü sunar. Günümüzde nevresim takımında tercih edilen polyester kumaş yarı yarıya pamuk ve birinci sınıf kalitedeki polyesterden imal edilir. Bu nevresim takımlarının fiyatları diğer kumaş türlerine göre üretilen nevresim takımlarına kıyasla çok düşüktür. Dolayısıyla uygun fiyatlı ve şık görünümlü nevresim takımı arayanlar polyester kumaş tercihinde bulunabilir. Ancak insan sağlığı, konfor ve uyku kalitesi gibi konularda endişeleri olanlar daha yüksek maliyetli kumaşlardan imal edilen ve zenginlere hitap eden nevresim takımlarını tercih edebilir.

Dokuma Kumaşlı Nevresim Takımları

Ev tekstil ürünlerinde sık sık kullanılan dokuma kumaşlar, nevresim takımlarında da tercih edilir. Günümüzde en çok satan nevresim takımlarında da dokuma kumaşlı modeller görmek çok yaygındır. Birinci sınıf kalitedeki dokuma kumaştan imal edilen nevresim takımlarında uzun ömürlü kullanım, dayanıklılık ve kolay yıkama gibi avantajlar vardır. Üstelik yüksek kalitede ve konforlu nevresim takımları satın almak isteyenler de tercihlerini dokuma kumaşlı modellerden yana kullanabilir. Dokuma kumaşlarda seçenekler genellikle şunlardır:

 • 57 tel dokuma kumaşlı nevresim takımı
 • 62 tel dokuma kumaşlı nevresim takımı
 • 72 tel dokuma kumaşlı nevresim takımı

Bu tür nevresim takımlarında kullanılan iplikler örmeye göre daha sert bükümlü olduğu için nevresim takımlarının uzun ömürlü olmasını sağlar. Birinci sınıf kalitedeki dokuma kumaştan imal edilmiş bir nevresim takımını uzun yıllar boyunca herhangi bir deformasyon olmadan kullanabilirsiniz. Bu yüzden ev tekstil ürünleri denilince en çok tercih edilen ekipmanların başında gelen nevresim takımlarda dokuma kumaş furyası büyük ilgi görmektedir. Tek kişilik ya da çift kişilik yataklarda kullanılan nevresim takımları genellikle birinci sınıf kalitedeki dokuma kumaştan imal edilir.

Flanel Kumaşlı Nevresim Takımları

Dokuma kumaşlı nevresim takımı denilince akla ilk gelen materyal flanel kumaşlardır. seri üretimle hızlı bir şekilde imal edilen bu ürünler markaların en çok satan ürünleri arasında yer alır. Çünkü ev tekstili ürünlerinde hem insan sağlığını tehdit etmemesi hem de dayanıklı olması sebebiyle en çok flanel kumaşlı ekipmanlar tercih edilir. Her biri en iyi kalitedeki flanel kumaştan özel olarak imal edilen nevresim takımlarını satın almak için markaların yeni sezon modellerine göz atabilirsiniz. Flanel kumaşın diğer dokuma kumaşlardan bazı farkları vardır:

 • Flanel kumaş pamuktan üretilen bir kumaş türüdür.
 • Dokuma kumaşlar arasında yer alır.
 • Ev tekstili ürünlerinde çarşaftan ziyade nevresim takımında ya da battaniyelerde kullanılır.
 • Flanel kumaş nemi emer ve nefes alan yüzeye sahiptir.
 • Kullanımı çok rahattır ve kaliteli uyku için idealdir.
 • Dokusu güzel olduğu için iyi hissettirir.
 • Yazlık ve kışlık nevresim takımı modellerine uygun olarak imal edilir.
 • Yüzeyi standart pamuklu kumaşlara göre biraz daha pürüzlüdür.

Birinci sınıf kalitede üretilen nevresim takımlarında genellikle flanel kumaş tercihi dikkat çeker. Hem şık hem kullanışlı bir nevresim takımı arayanlar flanel kumaştan imal edilen modelleri gönül rahatlığı ile tercih edebilir. Çünkü bu modeller uzun kullanım süresi gibi avantajları sayesinde son derece kaliteli ve kullanışlıdır.

Hangi Nevresim Takımı Kumaşı Daha Sağlıklı?

En sağlıklı nevresim takımı kumaşı, evinde şık ve konforlu bir ev tekstili ürünü arayanların en çok araştırdığı konular arasında yer alır. Birinci sınıf kalitedeki materyalden özel olarak üretilen nevresim takımlarında konforlu bir kullanım avantajı vardır. Üstelik uyku kalitesini artıran ve hem huzurlu hem de dinlendirici bir uyku çekmek isteyenlerin tercih ettiği bu nevresim takımları özel olarak üretilir. En kaliteli malzemeden üretilen nevresim takımlarının başında perkal pamuklu kumaşa sahip modeller gelir. Çünkü perkal pamuklu kumaş, standart kumaşlara göre çok daha hafif ancak sağlam yapısı sayesinde dayanıklıdır. Türkiye’de en çok satan nevresim takımı modelleri arasında gösterilen perkal pamuklu kumaştan üretilen modellerin öne çıkan özellikleri şunlardır:

 • Yüzeyi pürüzsüz ve softur.
 • Standart pamuklu kumaşlara göre perkal pamuklu kumaşlar çok hafiftir.
 • Sık dokunduğu için yüzeyleri dümdüzdür.
 • Emici ve serin tutan yapısı sayesinde özellikle yaz mevsiminde nevresim takımı arayanların bir numaralı tercihidir.
 • Bakımı ve yıkaması çok kolay olduğu için öne çıkar.
 • Sık dokunduğu için kolay kolay deforme olmaz ve uzun yıllar boyunca sapasağlam kullanılabilir.
 • Çamaşır makinesi gibi alternatif araçlarda yıkanmaya uygundur.

Her geçen gün daha fazla kişinin tercih ettiği perkal pamuklu kumaşlardan imal edilen nevresim takımlarına uygun fiyat seçenekleri ile sahip olabilirsiniz. Geniş bir müşteri kitlesine sahip olan ev tekstil ürünleri imalatçılarının ve markaların satışa sunduğu ürünler arasında perkal kumaştan üretilen nevresim takımlarına büyük ilgi gösterilmektedir. Ancak bu ürünlerin fiyatları polyester nevresim takımlarının fiyatlarına kıyasla daha yüksektir. Sağlıklı bir kullanım avantajı sunduğu için nevresim takımlarında bu tür birinci sınıf kalitedeki kumaşların kullanılması son derece önemlidir.

Nevresim Takımı Fiyatları

Son yıllarda ev tekstili ürünlerinin arasında en çok tercih edilen ürünlerden biri de nevresim takımıdır. Bu ürünlerin kaliteli olmasının yanı sıra hem şık hem de konforlu bir kullanım avantajı sunmasına dikkat edilir. Tüm kriterlere uygun bir nevresim takımı satın almak istediğinizde en uygun fiyat seçeneklerini bulabilmek için araştırma yapabilirsiniz. Günümüzde nevresim takımı imalatı yapan ünlü firmalar ve markalar, her sezon ev tekstil kategorisinde dikkat çekici tasarımlarla nevresim takımlarını piyasaya sürer. Bunlar arasında nevresim takımı fiyatları, ürünlerde kullanılan malzeme kalitesine, kumaş çeşidine ve desenlerine göre farklılık gösterebilir.

İnternet üzerinden nevresim takımı siparişi vererek uygun fiyatlı ve kampanyalı ürünlere daha kısa yoldan ulaşmak mümkündür. Türkiye’de çok satan nevresim takımlarının markalarında bakıldığında genellikle yerli üretim markalar olsa da zaman zaman yurt dışından ithal edilen markaların piyasaya sürdüğü nevresim takımları da dikkat çekicidir. Bütçenize en uygun fiyatlarla nevresim takımları satın alabilmek için güncel kampanyaları ve taksit seçeneklerini kullanabilirsiniz. Son derece konforlu kullanıma sahip ve insan sağlığına uygun yapıdaki nevresim takımları, doğal olarak piyasadaki diğer modellere kıyasla daha pahalı olabilir. Bu aşamada seçim tamamen eldeki bütçe ve ihtiyaç sıralamasına göre değişiklik gösterebilir. İnternet üzerinden nevresim takımı alırken kampanyalı fiyat avantajı kullanılabilir.

Etiketler: Nevresim Takımı
Mart 01, 2022
Listeye dön